Hamp, York, Exotic Cross
 

WE HAVE PIGS AVAILABLE FOR THE
MARCH AND APRIL SHOWS.
GIVE ME A CALL: 229-402-1200
THEY ARE PRICED THE SAME
AS LAST YEAR…….
$200 – $350.

50 years of experience in producing top quality breeding stock and or show pigs.
 
For health reasons we never bring in pigs from other farms!!!!!
 
Only Southern Select Pigs are raised and sold on this farm!!!!!
 




ANY QUESTIONS GIVE ME A
CALL 229-402-1200
RAY MOORMAN 348 URBANA RD
OMEGA, GA 31775



THANKS FOR YOUR INTEREST AND SUPPORT.
IF YOU ARE INTERESTED IN ONE OF OUR
SOUTHERN SELECT SHOW PIGS
PLEASE JUST CALL A LITTLE A HEAD.
WE WILL NOT HAVE AN AUCTION.


Congratulations to all and best of luck this year.

Remember, if you need advice on feeding, health or any type of management concerns,
I will be glad to help. Give me a call.

Ray Moorman
229-528-6200 Farm
229-402-1200 Cell



Winners


2013   |   2012   |   2011   |   2010   | 2009  |   2008   |     2007   |   2006    |    2005    |    2004    |    2003    |    2002

2014 Winners  
   
CONGRATULATIONS TO REBA SMITH
RESERVE GRAND CHAMPION
2nd in CLASS
2014 SARASOTA COUNTY FAIR
SARASOTA, FLORIDA
   

CONGRATULATIONS TO NATHAN MEEKS
2014 RESERVE GRAND CHAMPION
CITRUS COUNTY
INVERNESS, FLORIDA

   

CONGRATULATIONS TO ANDREW MEYER
2014 RESERVE GRAND CHAMPION
SUWANNEE VALLEY YOUTH LIVESTOCK SHOW
LIVE OAK, FLORIDA

   

CONGRATULATIONS TO ASHLEY BURKETTE
2nd CLASS 6
5th OVERALL
2014 FLINT RIVER PORK CLASSIC
BAINBRIDGE, GEORGIA

   

CONGRATULATIONS TO DEANNA LEWIS
2014 GRAND CHAMPION MARKET HOG SHOW
SARASOTA COUNTY FAIR
SARASOTA, FLORIDA

2014 SENIOR SUPERIOR EXIBITOR
SARASOTA FLORIDA COUNTY FAIR
SARASOTA, FLORIDA

   

LEFT;
CONGRATULATIONS TO MALLORY ALBRITION
2014 GRAND CHAMPION DIV II FLORIDA STATE FAIR
JUNIOR SHOWMANSHIP FLORIDA STATE FAIR TAMPA, FLORIDA

JUNIOR SHOWMANSHIP SOUTH FLORIDA FAIR
WEST PALM BEACH, FLORIDA

RIGHT:
CONGRATULATIONS TO DEANNA LEWIS
2014 GRAND CHAMPION MARKET HOG SHOW
SARASOTA COUNTY FAIR
SARASOTA, FLORIDA

2014 SENIOR SUPERIOR EXHIBITOR
SARASOTA FLORIDA COUNTY FAIR
SARASOTA, FLORIDA

   

CONGRATULATIONS TO LANE PEAVY
  2014 3rd OVERALL SWINE
  NORTH FLORIDA LIVESTOCK SHOW
  LIVE OAK, FLORIDA

   

CONGRATULATIONS TO LANE PEAVY
2nd IN SENIOR SHOWMANSHIP
5th OVERALL SWINE
2014 NORTH FLORIDA LIVESTOCK SHOW
LIVE OAK, FLORIDA

   

CONGRATULATIONS TO J D PEAVY
2nd in JUNIOR SHOWMANSHIP
3rd in CLASS
2014 NORTH FLORIDA LIVESTOCK SHOW
LIVE OAK, FLORIDA 

   
2013 Winners  
   

  CONGRATULATIONS TO TORI MILLIRONS
  2013 RESERVE GRAND CHAMPION and
  2nd IN THE PRIMARY SHOWMANSHIP
  LOWNDES AREA HOG SHOW
  VALDOSTA, GEORGIA

   

CONGRATULATIONS TO KAMERON LANDEEN
2013 GRAND CHAMPION
BAINBRIDGE FAIR
BAINBRIDGE, GEORGIA

   

CONGRATULATIONS TO HANNAH SCHMIDT
2013 GRAND CHAMPION
CITRUS COUNTY
YOUTH LIVESTOCK SHOW
INVERNESS, FLORIDA

   

CONGRATULATIONS TO A J KENNEDY
1st in CLASS 
2nd OVERALL in DIVISION
2013 SUWANNEE RIVER FAIR
FANNING SPRINGS, FLORIDA

   

CONGRATULATIONS TO CAMERON BRINSON
2013 GRAND CHAMPION GILT and
OVERALL GRAND CHAMPION MARKET HOG
COLQUITT COUNTY HOG SHOW
MOULTRIE, GEORGIA

   

CONGRATULATIONS TO KAMERON LANDEEN
2013 RESERVE CHAMPION BARROW DIVISION II
GEORGIA NATIONAL FAIR PERRY, GEORGIA

   

CONGRATULATIONS TO KAMERON LANDEEN
1st in Class Division 3 Class 7
2013 LABOR DAY SWINE CLASSIC
BAKER COUNTY, FLORIDA

   

CONGRATULATIONS TO KALEIGH NORRIS
RESERVE GRAND CHAMPION
HAMILTON COUNTY
JASPER, FLORIDA

   

CONGRATULATIONS TO TREY NORRIS
1st PLACE IN CLASS
2013 HAMILTON COUNTY
JASPER, FLORIDA 

   

CONGRATULATIONS TO KAMERON LANDEEN
 GRAND CHAMPION YORK BREEDING GILT
FLINT RIVER PORK CLASSIC
6TH PLACE SENIOR SHOWMANSHIP

   

CONGRATULATIONS TO KAMERON LANDEEN
2013 RESERVE GRAND CHAMPION BREEDING GILT
BEN HILL JACKPOT SHOW
FITZGEARLD, GEORGIA

   

CONGRATULATIONS TO CHRIS ABEL
2013 RESERVE GRAND CHAMPION
MANATEE COUNTY FAIR
PALMETTO, FLORIDA

   
CONGRATULATIONS TO TAYLOR WILSON
2013 MANATEE COUNTY FAIR
1st in Class
1st in Division Overall
3rd in Senior Showmanship
   
CONGRATULATIONS TO BLAIK WILSON
3rd IN CLASS
2013 MANATEE COUNTY FAIR
PALMETTO, FLORIDA
   

CONGRATULATIONS TO HANNAH JONES
2013 RESERVE GRAND CHAMPION and won
SENIOR SHOWMANSHIP
SCREVEN COUNTY LIVESTOCK FESTIVAL
SYLVANIA, GEORGIA

   
CONGRATULATIONS TO HUGH PATE
3rd PLACE in CLASS 9
2013 HARDEE COUNTY FAIR
WAUCHULA, FLORIDA
   
CONGRATULATIONS TO DYLAN LEGG
2013 CHARLOTTE COUNTY FAIR GRAND CHAMPION
1st IN SENIOR SHOWMANSHIP
2013 CHARLOTTE COUNTY FAIR
PORT CHARLOTTE, FLORIDA
   
2012 Winners  

CONGRATULATIONS TO KAITLYN HINES
3rd PLACE
LOUISIANA STATE FAIR

   

CONGRATULATIONS TO ELIZABETH BEACHAM
2012 OVERALL GRAND CHAMPION
COLQUITT COUNTY HOG SHOW
MOULTRIE, GEORGIA
   

CONGRATULATIONS TO JACI HANDLEY
2012 GRAND CHAMPION
BERRIEN COUNTY HOG SHOW
NASHVILLE, GA
   

CONGRATULATIONS TO ASHLEY BURKETT
1st PLACE in JUNIOR SHOWMANSHIP
2012 COLQUITT COUNTY MARKET HOG SHOW
MOULTRIE, GA

   
CONGRATULATIONS TO BROOKE SMITH
2012 GRAND CHAMPION
LOWNDES AREA MARKET HOG SHOW
VALDOSTA, GEORGIA
   
CONGRATULATIONS TO RALIEGH NORRIS
2012 GRAND CHAMPION
HAMILTON COUNTY LIVESTOCK SHOW
JASPER, FLORIDA
   

CONGRATULATIONS TO BLAIK WILSON
1st IN CLASS
2012 MANATEE COUNTY YOUTH FAIR
PALMETTO, FL

   

CONGRATULATIONS TO TAYLOR WILSON
1st in CLASS
2012 MANATEE COUNTY YOUTH FAIR
PALMETTO, FL
   

                     CONGRATULATIONS TO THESE WINNERS
                     2012 Florida State Fair, Tampa, Florida

                     Division 3 -- Reserve Champion
                                        Allison Thomas

                     Division 2 – Class 1—1st place
                                             Gage Albritton

                     Division 3 – Class 2 – 1st place
                                             Elizabeth King

                     Division 3 – Class 6 – 1st place
                                             Sheyanne Neidert

Division 3 – Class 8 – 1st place
                        Allison Thomas

Division 2 - Class 3 – 2nd place
                        Gavin Albritton

Division 3 - Class 9 – 2nd place
                        Ashley Sanchez

Division 3 – Class 6 – 3rd place
                        Mallory Albritton

Division 4 – Class 2 – 3rd place
                        Nicholas Retter

   
CONGRATULATIONS TO MEGAN ELLIS
2012 GRAND CHAMPION BARROW
1st in SENIOR SHOWMANSHIP
1st in SENIOR RECORD BOOK
SUWANNEE COUNTY LIVESTOCK FAIR
LIVE OAK, FLORIDA
   
CONGRATULATIONS TO CHASE KENNEDY
OVERALL GRAND CHAMPION
2012 CLAY COUNTY FAIR
GREEN COVE SPRINGS, FLORIDA
   
CONGRATULATIONS TO MIKAYLA COLE
OVERALL GRAND CHAMPION 2012
SARASOTA COUNTY SWINE SHOW
SARASOTA, FLORIDA
   
CONGRATULATIONS TO MALLORY ALBRITTON
OVERALL RESERVE GRAND CHAMPION
2012 SARASOTA COUNTY SWINE SHOW
SARASOTA, FLORIDA
   
CONGRATULATIONS TO ANNA OWENS
1st PLACE in CLASS 1
2012 TIFT COUNTY LIVESTOCK HOG SHOW
TIFTON, GEORGIA
   

CONGRATULATIONS TO BLAKE OWENS
1st PLACE in CLASS 4
2012 TIFT COUNTY LIVESTOCK HOG SHOW
TIFTON, GEORGIA

   
CONGRATULATIONS TO BROOKE FINCHER
3rd PLACE in CLASS 4
2012 TIFT COUNTY LIVESTOCK HOG SHOW
TIFTON, GEORGIA
   
CONGRATULATIONS TO MASON HULL
DIVISION 2 GRAND CHAMPION
DIVISION 2 CLASS 3 1st Place
2012 SARASOTA COUNTY SWINE SHOW
SARASOTA, FLORIDA
   
CONGRATULATIONS TO MEGAN ROSPLOCH
DIVISION 2 RESERVE GRAND CHAMPION
DIVISION 2 CLASS 2 1st PLACE
2012 SARASOTA COUNTY SWINE SHOW
SARASOTA, FLORIDA
   
CONGRATULATIONS TO NOELLE WALRATH
DIVISION 2 CLASS 1 1st PLACE
2012 SARASOTA COUNTY SWINE SHOW
SARASOTA, FLORIDA
   
CONGRATULATIONS TO SEAN WHITTON
DIVISION 2 CLASS 3 2nd PLACE
2012 SARASOTA COUNTY SWINE SHOW
SARASOTA, FLORIDA
   
CONGRATULATIONS TO CHRISTOPHER RUTHVEN
DIVISION 3 RESERVE GRAND CHAMPION
DIVISION 3 CLASS 1 1st PLACE
2012 SARASOTA COUNTY SWINE SHOW
SARASOTA, FLORIDA
   
CONGRATULATIONS TO TAYLOR ROSE
DIVISION 3 CLASS 3 1st PLACE
2012 SARASOTA COUNTY SWINE SHOW
SARASOTA, FLORIDA
   
CONGRATULATIONS TO JESSE KOCH
DIVISION 3 CLASS 1 2nd PLACE
2012 SARASOTA COUNTY SWINE SHOW
SARASOTA, FLORIDA
   
CONGRATULATIONS TO CLAYTON WOODS
DIVISION 3 CLASS 3 2nd PLACE
2012 SARASOTA COUNTY SWINE SHOW
SARASOTA, FLORIDA
   
CONGRATULATIONS TO JEREMY WHITTON
DIVISION 3 CLASS 2 3rd PLACE
2012 SARASOTA COUNTY SWINE SHOW
SARASOTA, FLORIDA
   
CONGRATULATIONS TO KELSEE DESMARAIS
DIVISION 3 CLASS 3 4th PLACE
2012 SARASOTA COUNTY SWINE SHOW
SARASOTA, FLORIDA
   
CONGRATULATIONS TO REBECCA GRIFFIN
DIVISION 4 CLASS 1 2nd PLACE
2012 SARASOTA COUNTY SWINE SHOW
SARASOTA, FLORIDA
   
CONGRATULATIONS TO VINCENT RICCARDO
DIVISION 4 CLASS 2 1st PLACE
2012 SARASOTA COUNTY SWINE SHOW
SARASOTA, FLORIDA
   
CONGRATULATIONS TO COLTON ROGALSKI
DIVISION 4 CLASS 3 1st PLACE
2012 SARASOTA COUNTY SWINE SHOW
SARASOTA, FLORIDA
   
CONGRATULATIONS TO CASPER BRELYN
DIVISION 4 CLASS 3 2nd PLACE
2012 SARASOTA COUNTY SWINE SHOW
SARASOTA, FLORIDA
   
CONGRATULATIONS TO DEANA LEWIS
DIVISION 4 CLASS 2 3rd PLACE
2012 SARASOTA COUNTY SWINE SHOW
SARASOTA, FLORIDA
   
CONGRATULATIONS TO RYLEIGH JONES
2012 OSCEOLA COUNTY LIVESTOCK SHOW
1st Place Class 1
KISSIMMEE, FLORIDA
   
CONGRATULATIONS TO JENNIFER LYNN
2012 GRAND CHAMPION
CENTRAL FLORIDA YOUTH MARKET SWINE SHOW
ORLANDO, FLORIDA
   
CONGRATULATIONS TO DEANNA LEWIS
3rd in INTERMEDIATE SHOWMANSHIP
and WESTON RAYBURN
2nd IN SENIOR SHOWMANSHIP
2012 SOUTH FLORIDA FAIR
WEST PALM BEACH, FL
   
CONGRATULATIONS TO HANNA JONES
2012 SENIOR SHOWMANSHIP
SCREVEN COUNTY LIVESTOCK SHOW
SYLVANIA,GEORGIA
   
CONGRATULATIONS TO HANNA JONES
2012 RESERVE CHAMPION
SCREVEN COUNTY LIVESTOCK SHOW
SYLVANIA,GEORGIA
   

CONGRATULATIONS TO LANE PEAVY
2012 GRAND CHAMPION
NORTH FLORIDA LIVESTOCK SHOW
MADISON, FLORIDA

   

CONGRATULATIONS TO SHEYANNE NIEDERT
2012 RESERVE GRAND CHAMPION
PASCO COUNTY SWINE SHOW
DADE CITY, FLORIDA

   
   
2011 Winners  
   
CONGRATULATIONS TO CALEY PONDER
RESERVE GRAND CHAMPION
2011 BAMA FALL PREVIEW
ELMORE COUNTY
WETUMPKA, ALABAMA
   

CONGRATULATIONS TO RODNEY CROSBY
2011 GRAND CHAMPION
MANATEE COUNTY YOUTH FAIR
PALMETTO, FL

   
CONGRATULATIONS TO JOE MILLER
2011 RESERVE GRAND CHAMPION
AUGUSTA EXCHANGE CLUB FAIR
AUGUSTA, GEORGIA
   
CONGRATULATIONS TO JORDAN CULP
2011 GRAND RESERVE CHAMPION
COLUMBIA COUNTY FAIR
LAKE CITY, FLORIDA
   
CONGRATULATIONS TO ASHLEY BURKETT
2011 OVERALL RESERVE CHAMPION GILT
COLQUITT COUNTY MARKET HOG SHOW
MOULTRIE, GEORGIA
   
CONGRATULATIONS TO BLAKE OWENS
2011 TIFT COUNTY LIVESTOCK SHOW
CLASS  5          4th  PLACE
TIFTON, GEORIGA
   

CONGRATULATIONS TO BLAKE OWENS
SHOWMANSHIP 4th  PLACE
2011 TIFT COUNTY LIVESTOCK SHOW
TIFTON, GEORGIA

CONGRATULATIONS TO ANNA CLAIRE OWENS
SHOWMANSHIP 2nd  PLACE
2011 TIFT COUNTY LIVESTOCK SHOW
TIFTON, GEORGIA

   

CONGRATULATIONS TO ANNA CLAIRE OWENS
2011 TIFT COUNTY LIVESTOCK SHOW
CLASS  3          4th   PLACE
TIFTON, GEORGIA

   

 

CONGRATULATIONS TO WALT BROWN
2011 GRAND CHAMPION BARROW

COLQUITT COUNTY MARKET HOG SHOW
MOULTRIE, GEORGIA
   
CONGRATULATIONS TO ABBY SCHOFIELD
2011 RESERVE CHAMPION BARROW

COLQUITT COUNTY MARKET HOG SHOW
MOULTRIE, GEORGIA
   

CONGRATULATIONS TO LIZZIE KING & "FRANKLIN"
1st in 2nd CLASS -- 3rd DIVISION also, 2nd IN SENIOR SHOWMANSHIP

BRADEN RIVER HIGH SCHOOL
FLORIDA STATE FAIR
TAMPA, FLORIDA

   

CONGRATULATIONS TO MELANIE BENNETT
2011 RESERVE GRAND CHAMPION
WARE COUNTY GEORGIA MARKET HOG SHOW
WAYCROSS, GEORGIA

   

CONGRATULATIONS TO CALLIE DRIGGERS
2011 GRAND CHAMPION
TIFT COUNTY LIVESTOCK SHOW
TIFTON, GEORGIA

   

CONGRATULATIONS TO TREY NORRIS
2011 RESERVE GRAND CHAMPION
HAMILTON COUNTY YOUTH SHOW
JASPER, FL

   

CONGRATULATIONS TO RYAN VANNORTWICK
2011 RESERVE GRAND CHAMPION
LOWNDES AREA MARKET HOG SHOW
PINE GROVE MIDDLE SCHOOL,LOWNDES FFA
VALDOSTA, GEORGIA

   
CONGRATULATIONS TO DESTINY FENNELL
2011 GRAND CHAMPION
1st in JR. RECORD BOOK
HAMILTON COUNTY YOUTH SHOW
JASPER, FLORIDA
   
CONGRATULATIONS TO HOLLY COURCHAINE
RESERVE GRAND CHAMPION
CHATTAHOOCHEE MOUNTAIN FAIR
CLARKESVILLE, GEORGIA
   
CONGRATULATIONS TO ASHLEY ROBB and "RAMBO"
1st in SHOWMANSHIP
2011 MANATEE COUNTY LIVESTOCK SHOW
PALMETTO, FLORIDA
   
CONGRATULATIONS TO AMANDA NEAL
RESERVE GRAND CHAMPION
2011 MANATEE COUNTY YOUTH FAIR
MANATEE, FLORIDA
   
CONGRATULATIONS TO BRITTANY BASQUIN
GRAND CHAMPION
2011 HENDRY COUNTY FAIR
CLEWISTON, FLORIDA
   
CONGRATULATIONS TO GARRETT BERG
4-H RESERVE CHAMPION
2011 LAKE COUNTY SWINE SHOW
EUSTIS, FLORIDA
   
CONGRATULATIONS TO HANNAH JONES
2011 GRAND CHAMPION
SCRECVEN COUNTY LIVESTOCK SHOW
SYLVANIA, GEORGIA
Also, CONGRATULATIONS FOR WINNING SENIOR SHOWMANSHIP
   
CONGRATULATIONS TO JOHN ROSPLOCH
OVERALL GRAND CHAMPION GRAND CHAMPION DIVISION II
2011 SARASOTA COUNTY SWINE SHOW
SARASOTA, FLORIDA
   
CONGRATULATIONS TO NOELLE WALRATH
OVERALL RESERVE GRAND CHAMPION GRAND CHAMPION DIVISION III
2011 SARASOTA COUNTY SWINE SHOW
SARASOTA, FLORIDA
   
OVERALL GRAND CHAMPION DRIVE
CONGRATULATIONS TO KELSEE DESMARQIS
GRAND CHAMPION DIVISION I
CONGRATULATIONS TO JOHN ROSPLOCH
GRAND CHAMPION DIVISION II
CONGRATULATIONS TO NOELLE WALRATH
GRAND CHAMPION DIVISION III
(L-R) John, Kelsee and Noelle
2011 SARASOTA COUNTY SWINE SHOW
SARASOTA, FLORIDA
   
CONGRATULATIONS TO SPENCER PETERS
1st PLACE CLASS 2 RESERVE CHAMPION DIVISION 1
2011 SARASOTA COUNTY SWINE SHOW
SARASOTA, FLORIDA
   
CONGRATULATIONS TO DEANA LEWIS
RESERVE CHAMPION DIVISION II AND
CONGRATULATIONS TO JOHN ROSPLOCH
OVERALL GRAND CHAMPION GRAND CHAMPION DIVISION II
2011 SARASOTA COUNTY SWINE SHOW
SARASOTA, FLORIDA
   
CONGRATULATIONS TO DEANA LEWIS
RESERVE GRAND CHAMPION DIVISION II AND
CONGRATULATIONS TO BRIEANNA GOLDBERG
1st in CLASS 1 DIVISION II
2011 SARASOTA COUNTY SWINE SHOW
SARASOTA, FLORIDA
   
CONGRATULATIONS TO MIKAYLA COLE
1st Place Class 1 DIVISION III AND
CONGRATULATIONS TO LAUREN JOHNSON
RESERVE GRAND CHAMPION DIVISION III
2011 SARASOTA COUNTY SWINE SHOW
SARASOTA, FLORIDA
   
CONGRATULATIONS TO DANNY COURTNEY
1st in CLASS 13
2011 CENTRAL FLORIDA SWINE SHOW
ORLANDO, FLORIDA
   
CONGRATULATIONS TO PRESTON KELLY
1st in CLASS 4 2011
COOK COUNTY LIVESTOCK SHOW
ADEL, GEORGIA
   
CONGRATULATIONS TO WESTON RAYBURN
2nd OVERALL JR. SHOWMANSHIP
HENDRY COUNTY LIVESTOCK SHOW
CLEWISTON, FLORIDA
   
CONGRATULATIONS TO SHELTON HURST
DIVISION RESERVE GRAND CHAMPION
SUWANNEE RIVER LIVESTOCK SHOW
FANNING SPRINGS, FLORIDA
   
CONGRATULATIONS TO DUSTI PHILLIPS
2011 RESERVE GRAND CHAMPION
OSCEOLA COUNTY LIVESTOCK SHOW
KISSIMMEE, FLORIDA
   
CONGRATULATIONS TO SABRINA WRIGHT
2011 GRAND CHAMPION
PASCO COUNTY SWINE SHOW
DADE CITY, FLORIDA
   
CONGRATULATIONS TO LAILA DICKEY
1st PLACE in CLASS 6
2011 NORTH FL. LIVESTOCK SHOW
MADISON, FL
   
CONGRATULATIONS TO HALEY OSTEEN
1st PLACE in CLASS 3
2011 NORTH FLORIDA LIVESTOCK SHOW
MADISON, FLORIDA
   
CONGRATULATIONS TO INESHIA EZELL and “BLUE BELLE”
for all their Outstanding Winnings in 2011


2011 CANDY BURTON MEMORIAL SCHOLARSHIP
2011 GA. JUNIOR LIVESTOCK CATALOG SCHOLARSHIP
2011 GEORGIA JUNIOR SWINE BOOSTERS SENIOR SCHOLARSHIP

2011 FARM CREDIT WINTER PIG CLASSIC
2nd in SENIOR SHOWMANSHIP
“BLUE BELLE” was 4th in her CLASS

2011 GEORGIA JUNIOR SWINE BOOSTERS/
SUNGLO FEEDS THROW-DOWN FUTURITY
“BLUE BELLE” was 2nd in CLASS

2011 GEORGIA NATIONAL JUNIOR LIVESTOCK SHOW
1st in SENIOR SHOWMANSHIP
FFA SUPREME SHOWMAN IN MARKET HOGS
“BLUE BELLE” was 3rd in CLASS

2011 TURNER COUNTY HOG SHOW
“BLUE BELLE” was RESERVE GRAND CHAMPION
2nd in SENIOR SHOWMANSHIP
   
   
CONGRATULATIONS TO QUIYON EZELL
3rd PLACE in CLASS 2 2nd PLACE in JR. SHOWMANSHIP
2011 TURNER CO. HOG SHOW
ASHBURN, GA.
   
Congratulations to Mason Sims
Reserve Grand Champion barrow,
Pickens Winter Classic.
Pickens County Ga.
Also congrats for placing 3rd in showmanship in largest class.
   
CONGRATULATIONS TO WESTON RAYBURN
1st PLACE in CLASS 9
2011 SOUTH FLORIDA FAIR
WEST PALM BEACH, FL
   
2010 Winners  
CONGRATULATIONS TO SHELBI McCALL
2010 RESERVE DIVISION CHAMPION
1ST PLACE IN CLASS
3RD PLACE INTERMEDIATE SHOWMANSHIP
SUWANNEE RIVER FAIR
FANNING SPRINGS, FLORIDA
AND
2010 RESERVE DIVISION CHAMPION
2ND PLACE IN CLASS
3RD PLACE INTERMEDIATE SHOWMANSHIP
SUWANNEE COUNTY LIVESTOCK FAIR
LIVE OAK, FLORIDA
   
CONGRATULATIONS TO JEREMY D’ANGELO
RESERVE GRAND CHAMPI0N GILT
also,1st PLACE in SENIOR SHOWMANSHIP
2010 VOLUSIA COUNTY FAIR
DELAND, FLORIDA
   
Congratulations to Kaitlyn Cawley
2010 GRAND CHAMPION BARROW
Georgia National Fair
Perry, GA
   
CONGRATULATIONS TO LANE PEAVY
GRAND CHAMPION & EIGHTH GRADE SHOWMANSHIP
LOWNDES AREA MARKET HOG SHOW
VALDOSTA GA
   
CONGRATULATIONS TO AILEE SCHOFILL
2010 GRAND CHAMPION GILT & RESERVE CHAMPION SUPREME GILT
COLQUITT COUNTY MARKET HOG SHOW
MOULTRIE, GEORGIA
   
CONGRATULATIONS TO ELIZABETH BEACHMAN
2010 RESERVE GRAND CHAMPION GILT
COLQUITT COUNTY MARKET HOG SHOW
MOULTRIE, GEORGIA
   
CONGRATULATIONS TO LANE GOODROE
5th & 6th GRADE SHOWMANSHIP BELT BUCKLE
2010 COLQUITT COUNTY MARKET HOG SHOW
MOULTRIE, GEORGIA
   
CONGRATULATIONS TO JJ COLEMAN
2010 RESERVE GRAND CHAMPION BARROW
COLQUITT COUNTY MARKET HOG SHOW MOULTRIE, GEORGIA
   
CONGRATULATIONS TO CALEB ALLEN
2010 RESERVE GRAND CHAMPION
MANATEE COUNTY FAIR PALMETTO, FL
   
CONGRATULATIONS TO KAITLYN CAWLEY
2010 GRAND CHAMPION 1st PLACE in CLASS 7 SHOWMANSHIP
TIFT COUNTY FALL LIVESTOCK SHOW TIFTON, GA
   
CONGRATULATIONS TO MORGAN DILLARD
1st PLACE CLASS 2
2010 TIFT COUNTY FALL LIVESTOCK SHOW TIFTON, GEORGIA
   
CONGRATULATIONS TO BLAKE OWENS
2nd in CLASS 8
2010 TIFT COUNTY LIVESTOCK SHOW TIFTON, GEORGIA
   
CONGRATULATIONS TO BLAKE OWENS
2nd PLACE in CLASS 3 SHOWMANSHIP
2010 TIFT COUNTY LIVESTOCK SHOW TIFTON, GEORGIA
   
CONGRATULATIONS TO ANNA CLAIRE OWENS
2nd PLACE in CLASS 4
2010 TIFT COUNTY FALL LIVESTOCK SHOW TIFTON, GEORGIA
   
CONGRATULATIONS TO ANNA CLAIRE OWENS
1st PLACE in SHOWMANSHIP CLASS 1
2010 TIFT COUNTY LIVESTOCK SHOW TIFTON, GEORGIA
   
CONGRATULATIONS TO DESTINY FENNELL
2010 GRAND CHAMPION
HAMILTON COUNTY YOUTH SHOW JASPER, FL
Also, 1st in JR. RECORD BOOK
   
CONGRATULATIONS TO MIAH BRADLEY
2010 GRAND CHAMPION
LAKE COUNTY SWINE SHOW EUSTIS, FLORIDA
   
CONGRATULATIONS TO SAWYER NEWTON
2010 RESERVE GRAND CHAMPION and
OVERALL AVERAGE DAILY GAIN WINNER
SCREVEN COUNTY LIVESTOCK FESTIVAL SYLVANIA, GEORGIA
   
CONGRATULATIONS TO DALTON RAYBURN
2010 GRAND CHAMPION
HENDRY COUNTY SWINE SHOW CLEWISTON, FLORIDA
   
CONGRATULATIONS TO DEANA LEWIS #28
OVERALL RESERVE GRAND CHAMPION
GRAND CHAMPION DIVISION III
1st in DIVISION III CLASS 3
2010 SARASOTA COUNTY FAIR, SARASOTA, FL


CONGRATULATIONS TO CAMI LANGDON #107
RESERVE CHAMPION DIVISION III
1st in DIVISION III CLASS 2
2010 SARASOTA COUNTY FAIR, SARASOTA, FL

CONGRATULATIONS TO CHEYENNE ASKINS #16
1st in DIVISION III Class 1
2010 SARASOTA COUNTY FAIR, SARASOTA, FL
 
CONGRATULATIONS TO DEANA LEWIS
OVERALL RESERVE GRAND CHAMPION
GRAND CHAMPION DIVISION III
1st PLACE IN CLASS 3
2010 SARASOTA COUNTY FAIR
SARASOTA, FLORIDA
 
CONGRATULATIONS TO THESE WINNERS AT THE 2010 SARASOTA COUNTY FAIR.

BRITTANY HARTMAN
RESERVE CHAMPION IN DIVISION IV 
2ND IN CLASS I DIVISION IV

THESE EXHIBITORS WON 2ND IN THEIR CLASSES
CODY PORTER             DIV 1  CLASS 1
BRITTANY POTTS          DIV 1  CLASS 2
ALLISON HOCHSTETLER      DIV II CLASS 2
REBECCA GRIFFIN         DIV II CLASS 3
MORGAN NAJM            DIV IV CLASS 3

THESE EXHIBITORS WON 3RD IN THEIR CLASSES
KELSEY POWERS           DIV I CLASS 2
KERRY DESMARAIS         DIV I CLASS 3
BLANE HORNE             DIV II CLASS 3
TREY DIETZ              DIV III CLASS 3
KELSEE DESMARAIS        DIV IV CLASS 1

THESE EXHIBITORS WON 4TH IN THEIR CLASSES
JAIME MORRISON          DIV III CLASS 3
KRISTAN POTTS           DIV IV  CLASS 2

CONGRATULATIONS TO REBECCA JOHNSON
1st PLACE CLASS 9
CENTRAL FLORIDA FAIR
ORLANDO, FLORIDA
CONGRATULATIONS TO VICTORIA DAVIS
2nd CLASS 9
2010 CENTRAL FLORIDA FAIR
ORLANDO, FLORIDA

CONGRATULATIONS TO DANNY COURTNEY
2nd CLASS 7
2010 CENTRAL FLORIDA FAIR
ORLANDO, FLORIDA

CONGRATULATIONS TO
JENNY LYNN
2nd CLASS 8
2010 CENTRAL FLORIDA FAIR
ORLANDO, FLORIDA

CONGRATULATIONS TO KACI GRAHAM
2010 GRAND CHAMPION
1st Class 7
BRADFORD-UNION SWINE SHOW
STARKE, FLORIDA

CONGRATULATIONS TO JOE KENT
1st Class 1
2010 BRADFORD-UNION SWINE SHOW
STARKE, FLORIDA

CONGRATULATIONS TO SHAYNA COLEMAN
3rd Class 9
2010 BRADFORD-UNION SWINE SHOW
STARKE, FLORIDA

CONGRATULATIONS TO RANDA WILKINS
2nd IN CLASS 2
AND  JONATHAN BEST 4th IN CLASS 2
2010 BRADFORD UNION SWINE SHOW STARKE, FL
NO PICTURES FOR RANDA AND JONATHAN

CONGRATULATIONS TO SHEYANNE NEIDERT
2010 RESERVE GRAND CHAMPION
PASCO COUNTY FAIR
DADE CITY, FLORIDA

CONGRATULATIONS TO CAITLIN HARRIS
1st in CLASS
2010 OSCEOLA COUNTY LIVESTOCK SHOW
KISSIMMEE, FLORIDA
CONGRATULATIONS TO CLINTON HARRIS
2010 RESERVE GRAND CHAMPION
OSCEOLA COUNTY LIVESTOCK SHOW
KISSIMMEE, FLORIDA

CONGRATULATIONS TO QUIYON EZELL
2nd in 6th GRADE SHOWMANSHIP
2010 GEORGIA JR. NATIONAL LIVESTOCK SHOW
PERRY, GEORGIA
CONGRATULATIONS TO QUIYON EZELL
2nd in CLASS
2nd in 6th GRADE SHOWMANSHIP
2010 TURNER CO. LIVESTOCK SHOW
ASHBURN, GEORGIA

CONGRATULATIONS TO INEISHA EZELL
2nd in CLASS 22 (barrows)
2nd in 11th GRADE SHOWMANSHIP
2010 GEORGIA JR. NATIONAL LIVESTOC SHOW
PERRY, GEORGIA
CONGRATULATIONS TO ENEISHA EZELL
1st in CLASS
2nd in SHOWMANSHIP
2010 TURNER CO. LIVESTOCK SHOW
ASHBURN, GEORGIA

CONGRATULATIONS TO JUSTIN BRIGGS
4th in CLASS
NORTH FL. LIVESTOCK SHOW
MADISON, FLORIDA
CONGRATULATIONS TO JARRET BRIGGS
4th in CLASS 3
NORTH FLORIDA LIVESTOCK SHOW
MADISON, FL

CONGRATULATIONS TO AMANDA NEAL
2010 GRAND CHAMPION
MANATEE COUNTY FAIR
PALMETTO, FLORIDA

CONGRATULATIONS TO ALEC GUESS
1st in CLASS 19 (barrows)
GEORGIA JR. NATIONAL LIVESTOCK SHOW
PERRY, GA.
CONGRATULATIONS TO ALEC GUESS
2010 GRAND CHAMPION
TURNER COUNTY LIVESTOCK SHOW
ASHBURN, GEORGIA
CONGRATULATIONS TO ALEC GUESS
WINNING SR. SHOWMANSHIP
BOTH TURNER CO. & Ga. Jr. National Livestock show
 

CONGRATULATIONS TO BLAKE WEBB
2010 GRAND CHAMPION
NORTH FLORIDA LIVESTOCK SHOW
MADISON, FLORIDA

2009 Winners  
CONGRATULATIONS TO DALTON DRY
2009 GRAND CHAMPION
HILLSBOROUGH COUNTY FAIR
BRANDON, FLORIDA


CONGRATULATIONS TO GAGE ALBRITTON
2009 RESERVE GRAND CHAMPION
ZEPHYRHILLS CHRISTMAS CLASSIC
PROSPECT SWINE SHOW
ZEPHYRHILLS, FL

CONGRATULATIONS TO DEANNA LEWIS
3rd Place
2009 CHRISTMAS CLASSIC PROSPECT SHOW
ZEPHYRHILLS, FL

CONGRATULATIONS TO ELIZABETH BEACHAM
2009 GRAND CHAMPION GILT and
OVERALL GRAND CHAMPI0N MARKET HOG
COLQUITT COUNTY MARKET HOG SHOW
MOULTRIE, GA.

CONGRATULATIONS TO ELAINE HURST
2009 RESERVE GRAND CHAMPION GILT and
RESERVE GRAND CHAMPION OVERALL MARKET HOG
COLQUITT COUNTY MARKET HOG SHOW
MOULTRIE, GEORGIA

 
CONGRATULATIONS TO LOGAN LOWERY
2009 RESERVE GRAND CHAMPION
Columbia County Fair
Lake City, Fl

CONGRATULATIONS TYLER SMITH
RESERVE GRAND CHAMPION
2009 3rd ANNUAL SWINE MASTERS 4-H PROSPECT SHOW
INDIAN RIVER COUNTY, FL

CONGRATULATIONS TO KAITLYN CAWLEY
2009 RESERVE GRAND CHAMPION
TIFT COUNTY HOG SHOW
TIFTON, GA.

CONGRATULATIONS TO JADA DANIELS
2009 RESERVE CHAMPION
VALDOSTA AREA MARKET HOG SHOW
VALDOSTA, GA

CONGRATULATIONS TO AUSTIN EFIRD
2009 GRAND CHAMPION MIDDLE WT. CLASS
AND RESERVE GRAND CHAMPION OVERALL
VOLUSIA COUNTY FAIR DELAND, FL

CONGRATULATIONS TO  LEE GOODSON
2009 RESERVE GRAND CHAMPION in DIVISION 6
SUWANNEE RIVER FAIR
FANNING SPRINGS, FL

CONGRATULATIONS TO  WILL SUMNER
2nd in PRIMARY SHOWMANSHIP
2009 SUWANNEE RIVER FAIR
FANNINGS, FL

CONGRATULATIONS TO SERENA BERRY
4th in CLASS 15  DIVISION 5
2009 SUWANNEE RIVER FAIR
FANNING SPRINGS, FL

 
CONGRATULATIONS TO DJ LEWIS
2009 GRAND CHAMPION
SARASOTA COUNTY FAIR
SARASOTA, FLORIDA

CONGRATULATIONS TO JOSHUA JONES
GRAND CHAMPI0N
1st in CLASS 6
2009 CENTRAL FLORIDA FAIR
ORLANDO, FLORIDA

CONGRATULATIONS TO COLTON BISHOP
2nd in JR. SHOWMANSHIP
2nd in CLASS 2
2009 CENTRAL FLORIDA FAIR
ORLANDO, FLORIDA

CONGRATULATIONS TO DANNY COURTNEY
2nd CLASS 5
2009 CENTRAL FLORIDA FAIR
ORLANDO, FLORIDA

CONGRATULATIONS TO CAILEIGH BISHOP
3rd CLASS 2
2009 CENTRAL FLORIDA FAIR
ORLANDO, FLORIDA

CONGRATULATIONS TO MATTHEW JONES
3rd SENIOR SHOWMANSHIP
4th CLASS 3
2009 CENTRAL FLORIDA FAIR
ORLANDO, FLORIDA

CONGRATULATIONS TO TAYLOR KINNEY
2009 GRAND CHAMPION
1St CLASS 6
FLAGLER COUNTY SWINE SHOW
BUNNELL, FL

CONGRATULATIONS TO MICHAEL BOYD
RESERVE GRAND CHAMPION
2ND CLASS 6
2009 FLAGLER COUNTY SWINE SHOW
BUNNELL, FL

CONGRATULATIONS TO BRITTNEY FRASER
1ST CLASS 2
1ST SR. SHOWMANSHIP
2009 FLAGLER COUNTY YOUTH SWINE SHOW
BUNNELL, FL

CONGRATULATIONS TO TESS BOYD
1ST CLASS 4
1ST JUNIOR SHOWMANSHIP
2009 FLAGLER COUNTY YOUTH SWINE SHOW
BUNNELL, FL

CONGRATULATIONS TO JACOB BOYD
2nd CLASS 2
ALSO HAD THE GRAND CHAMPION CARCASS
2009 FLAGLER COUNTY YOUTH SWINE SHOW
BUNNELL, FL

CONGRATULATIONS TO AYLA BRADLEY
OVERALL RESERVE GRAND CHAMPION
GRAND CHAMPION OF 4-H SHOW
1ST place in Class 4
2009 LAKE COUNTY SWINE SHOW
EUSTIS, FL

CONGRATULATIONS TO HANNAH MOORE
1ST place in CLASS 1
2009 LAKE COUNTY SWINE SHOW
EUSTIS, FL


CONGRATULATIONS TO AMBER TSIRNIKAS
1ST place in Class 2
FOREST EDGE 4 – H
2009 LAKE COUNTY SWINE SHOW
EUSTIS, FL

CONGRATULATIONS TO PAYTON BATES
1ST in CLASS 3
2009 LAKE COUNTY SWINE SHOW
EUSTIS, FL

CONGRATULATIONS TO MIAH BRADLEY
2ND in CLASS 4
LAKE COUNTY SWINE SHOW
EUSTIS, FL

CONGRATULATIONS TO BRONCE RICE
2ND in CLASS 6
2009 LAKE COUNTY SWINE SHOW
EUSTIS, FL

CONGRATULATIONS TO TAYLOR NEAL
2ND in CLASS 7
2009 LAKE COUNTY SWINE SHOW
EUSTIS, FL

CONGRATULATIONS TO JAMIE RIGGINS
3RD in CLASS 2
LAKE COUNTY SWINE SHOW
EUSTIS, FL

CONGRATULATIONS TO BRITTNEY CHAMBLISS
5TH in CLASS 2
2009 LAKE COUNTY SWINE SHOW
EUSTIS, FL

CONGRATULATIONS TO KAYLEE BRYAN
6TH in CLASS 7
2009 LAKE COUNTY SWINE SHOW
EUSTIS, FL

CONGRATULATIONS TO MICHAEL PENDERGAST
7TH in CLASS 6
2009 LAKE COUNTY SWINE SHOW
EUSTIS, FL

CONGRATULATIONS TO DALTON HEGEDUS
2 nd in CLASS 15
2009 ST. LUCIE COUNTY SWINE SHOW
FT. PIERCE, FL

CONGRATULATIONS TO LANE CLANTON
2nd in CLASS 17
2009 ST. LUCIE COUNTY SWINE SHOW
FT. PIERCE, FL

CONGRATULATIONS TO SHELBY WARD
3rd in CLASS 9
2009 ST. LUCIE COUNTY SWINE SHOW
FT. PIERCE, FL

CONGRATULATIONS TO LEWIS CLANTON III
4th in CLASS 17
2009 ST LUCIE COUNTY SWINE SHOW
FT PIERCE, FL

CONGRATULATIONS TO REBECCA HATCHER
5th in CLASS 18
2009 ST. LUCIE COUNTY SWINE SHOW
FT. PIERCE, FL

CONGRATULATIONS TO HANNAH TAYLOR
GRAND CHAMPION
2009 COOK COUNTY MARKET HOG SHOW
ADEL, GEORGIA

HANNAH TAYLOR
SHOWING HER GRAND CHAMPION PIG
COOK COUNTY MARKET HOG SHOW
ADEL, GA

CONGRATULATIONS TO THE TAYLOR'S
L-R CHLOE TAYLOR 3rd in CLASS 4
HANNAH TAYLOR 1st in CLASS 2 & GRAND CHAMPION
CHRISTOPHER TAYLOR 4th in CLASS 6
COURTNEY TAYLOR 3rd in CLASS 3
COLE TAYLOR 1st in CLASS 6 & SR. SHOWMANSHIP WINNER
COOK COUNTY MARKET HOG SHOW, ADEL, GA

Congratulations  Kristin Varnedoe
1st Place in Class
2009 Cook County Hog Show
ADEL, GEORGIA

CONGRATULATIONS TO JACOB BURNETTE
1st Place in Class 5
Florida Strawberry Festival
Plant City, Fl


CONGRATULATIONS TO TRISTAN SIMMONS
1st Place in Class 9
Florida Strawberry Festival
Plant City, Fl


Congratulations to Kade Greene
2nd Place in Class 1
Florida Strawberry Festival
Plant City, Fl


CONGRATULATIONS TO HAYLEE MATHIS
2nd Place in Class 7
Florida Strawberry Festival
Plant City, Fl


CONGRATULATIONS TO SYDNEY ROBERTS
2nd Place in Class 4
Florida Strawberry Festival
Plant City, Fl


Congratulations to Allison Thomas
3rd Place in Class 6
Florida Strawberry Festival
Plant City, Fl


CONGRATULATIONS TO MEREDITH DELCASTILLO
3rd Place in Class 5
Florida Strawberry Festival
Plant City, Fl


Congratulations Blane Bartholomew
First Place
2009 Indian River County Fair

Congratulations Trissten Colvin
First Place
2009 Indian River County Fair

Congratulations Landon Snowden
First Place
2009 Indian River County Fair

CONGRATULATIONS TO CHELSEA ADKINS
2009 GRAND CHAMPION
MANATEE COUNTY FAIR,
PALMETTO, FLORIDA


CONGRATULATIONS TO GAGE ALBRITTON
2009 RESERVE GRAND CHAMPION
Also won JR. SHOWMANSHIP
SOUTH FL. FAIR
WEST PALM BEACH, FLORIDA


CONGRATULATIONS TO KELSEY WEBER
1St Place          Class 8
2009 PASCO COUNTY FAIR
DADE CITY, FLORIDA


CONGRATULATIONS TO SARA HENRY
1st Place          Class 6
2009 PASCO COUNTY FAIR
DADE CITY, FLORIDA


CONGRATULATIONS TO ALAYNA GUDE
1st Place           Class 11
2009 PASCO COUNTY FAIR
DADE CITY, FLORIDA


CONGRATULATIONS TO ZEPHYRHILLS SR. FFA
1st Place           Class 12
2009 PASCO COUNTY FAIR
DADE CITY, FLORIDA



CONGRATULATIONS TO DALTON RAYBURN
2nd IN CLASS
2009 HENDRY COUNTY SWINE SHOW
CLEWISTON, FL

Congratulations to Alec Guess
2009 Farm Credit / Show Tec
Winter Pig Classic, Perry, GA
Grand Champion Yorkshire Progress Winner
Shown by Quiyon Ezell for Alec Guess
Pictured L-R; Ray Moorman, Quiyon
and Kim Guess (Alec’s mother)

Congratulations to Alec Guess
Division Winner
2009 Deep South Swine Shoot Out
Pelham, GA
Pictured; Judge Mitchell Hankins and
Kim Guess

Congratulations to William Jameson
2nd place in Class 1 Division 4
2009 Florida State Fair
Tampa, Florida

 


Congratulations to Gavin Albritton
2nd place in Class 3 Division 3
2009 Florida State Fair
Tampa, Florida

Congratulations to Dakota Treffeisen
4th place in Class 4 Division 3
2009 Florida State Fair
Tampa, Florida


2008 Winners

CONGRATULATIONS TO GAGE ALBRITTON
2008 GRAND CHAMPION CHRISTMAS CLASSIC
ZEPHYRHILLS, FLORIDA


CONGRATULATIONS TO THOMAS BURKETT
GRAND CHAMPION BARROW and
OVERALL SUPREME GRAND CHAMPION



2008 COLQUITT COUNTY MARKET HOG SHOW
MOULTRIE, GEORGIA
179 PIGS SHOWN

CONGRATULATIONS TO AUBREY McCARTY
GRAND CHAMPION GILT
OVERALL SUPREME RESERVE GRAND CHAMPION
JR. SHOWMANSHIP WINNER


2008 COLQUITT COUNTY MARKET HOG SHOW
MOULTRIE, GEORGIA

CONGRATULATIONS TO JACI HANDLEY
2008 GRAND CHAMPION
BERRIEN COUNTY MARKET HOG SHOW
NASHVILLE, GA

 


CONGRATULATIONS TO JULIA TAYLOR
1st Place in CLASS X
2008 BERRIEN COUNTY MARKET HOG SHOW
NASHVILLE, GA

CONGRATULATIONS TO EMILY DILLARD
4th Place CLASS V
2008 BERRIEN COUNTY MARKET HOG SHOW
NASHVILLE, GA

CONGRATULATIONS TO KODY REGISTER
2008 GRAND CHAMPION
LOWNDES, ECHOLS AND LANIER JUNIOR LIVESTOCK SHOW
VALDOSTA, GA
 

CONGRATULATIONS TO LIZ BEAL
2008 RESERVE GRAND CHAMPION
LOWNDES, ECHOLS AND LANIER JUNIOR LIVESTOCK SHOW
VALDOSTA,

CONGRATULATIONS TO KALYN BROWN

2008 GRAND CHAMPION
Columbia County Fair
Lake City, Fl
 

CONGRATULATIONS TO BETHANY COX

2008 RESERVE GRAND CHAMPION
Columbia County Fair
Lake City, Fl
 

CONGRATULATIONS TO BO KIRBY

2008 Sr. SHOWMANSHIP CHAMPION
Columbia County Fair
Lake City, Fl
 

CONGRATULATIONS TO NICHOLAS TYRE

1st IN CLASS 6
Columbia County Fair
Lake City, Fl
 

CONGRATULATIONS TO ASHTON BALLANCE
2nd Place Class 5
Blue Ribbon Pig
Columbia County Fair
Lake City, Fl

CONGRATULATIONS TO HUNTER PEELER
4th Place Class 10
Blue Ribbon Pig
Columbia County Fair
Lake City, Fl

COMPETING FOR SHOWMANSHIP
2008 Columbia County Fair
Kaylee Summers
Logan Lowery

CONGRATULATIONS TO ALEC GUESS

2008 GRAND CHAMPION MARKET BARROW
GA NATIONAL FAIR, PERRY, GA

 

Congratulations to Kaitlyn Cawley

2008 Grand Champion Market Gilt
Georgia National Fair, Perry, GA

 

CONGRATULATIONS TO KALEIGH NORRIS

2008 GRAND CHAMPION
And 1st in CLASS 4
HAMILTON COUNTY SWINE SHOW
JASPER, FL

CONGRATULATIONS TO TREY NORRIS

1st in CLASS 2
2008 HAMILTON COUNTY SWINE SHOW
JASPER, FL

CONGRATULATIONS TO TYLER POPE

2nd in CLASS 3
2008 HAMILTON COUNTY SWINE SHOW
JASPER, FL

CONGRATULATIONS TO CHAD ROACH

2nd in INDIVIDUAL CLASS
2008 POLK COUNTY YOUTH FAIR
BARTOW, FL

CONGRATULATIONS TO TYLER ROACH

2nd in INDIVIDUAL CLASS
2008 POLK COUNTY YOUTH FAIR
BARTOW, FL

Congratulations to Alec Guess

2008 Grand Champion
Ga State Fair
Macon, Ga
 


Congratulations to Jordan Kennedy

2008 Grand Champion

Costal Plains Livestock Show
Kinston, North Carolina


CONGRATULATIONS TO JEFFERY STABE
2008 VERO BEACH, FL
WINNER OF INTERMEDIATE SHOWMANSHIP
INTERMEDIATE RECORD BOOK
AND ALL AROUND SWINE EXHIBITOR

 


Congratulations to Jarrett Kennedy

2nd in his class & 3rd Overall gilt at

2008 Coastal Plains Livestock Show
Kinston, North Carolina


   

Congratulations to all Central Florida Fair Participants, Orlando, FL
that showed a Southern Select Show Pig.


Congratulations to Andy Stephenson

Central Florida Fair
Orlando, FL


Congratulations to Christopher Bishop
2nd Place in Class 5

Central Florida Fair
Orlando, FL


Congratulations to Colton Bishop
1st Place in Class 4

Central Florida Fair
Orlando, FL


Congratulations to Danny Courtney
3rd Place in Class 4
2nd Place in JR. Showmanship

Central Florida Fair
Orlando, FL


Congratulations to Katie Stephenson
Prize Heifer

Central Florida Fair
Orlando, FL


Congratulations to Sam Stephenson

Central Florida Fair
Orlando, FL


   

Congratulations to all Bradford - Union County, Starke, FL Swine Show participants that showed a Southern Select Show Pig.


Congratulations to Jonathan Best
Best 1st Place in Class 3

1st Place in Class 3
Bradford - Union County Swine Show
Starke, FL


Congratulations to Austin Crawford
1st Place in Class 7

Bradford - Union County Swine Show
Starke, FL


Congratulations to Shayna Coleman
2nd Place in Class 7

Bradford - Union County Swine Show
Starke, FL


Congratulations to Joe Kent


Congratulations to Randa Wilkins


Congratulations to Tyler Johnson
Overall Reserve Grand Champion

1st Place in Class 7
Grand Champion in Division 5
2008 Suwannee River Market Swine Show
Levy, Gilcrest and Dixie Counties
Fanning Springs, Florida

SOLD for record $18.00 per lb.


Congratulations to Tyler Martenson
Grand Champion in Division 2

1st Place in Class 3
2008 Suwanee River Market Swine Show
Levy, Gilcrest and Dixie Counties
Fanning Springs, Florida


   

Congratulations to all the participants that showed a Southern Select Show Pig in the 2008 Flagler Co. Swing Show, Bunnell, FL.

Congratulations to Valerie Gavel
2008 Grand Champion

1st Place in Class 3
2008 Flagler County Swine Show Bunnell, FL


Congratulations to Michael Boyd
1st Place in Class 5

Congratulations to Colton Boyd
2nd Place in Class 5

2008 Flagler County Swine Show Bunnell, FL


Congratulations to Jacob Boyd

2nd Place in Class 1
2008 Flagler County Swine Show Bunnell, FL


Congratulations to A J Lane

2008 Cook County Market Hog Show
Adel, Georgia
1st place in Class 8
2nd in 9th and 10th Grade Showmanship


Congratulations to Andrew Lovett

2008 Cook County Market Hog Show, Adel, GA
1st in 8th Grade Showmanship
3rd in Class 8


Congratulations to (L-R)

Jill Bullard 1st in Class 6

Bryce Bullard 3rd place in 4th and 5th Grade Showmanship

 Chole Taylor
2008 Cook County Market Hog Show


Congratulations to Josh Lovett

2008 Cook County Market Hog Show
Adel, Georgia
1st place in Class 7


Congratulations to Kristin Varnadoe

For showing the top selling pig for $9.00 per lb.
2008 Cook County Market Hog Show
Adel, GA


Congratulations to all the participants that showed a Southern Select Show Pig in the 2008 Cook County Market Hog Show, Adel, GA.

   
   
   
   
   
 

Congratulations to Brently Wood

Overall Reserve Grand Champion
1st Place in Class 17
Division E Grand Champion
Suwannee Valley Hog Show
Live Oak, Florida


Congratulations to Harli Feeney 

1st Place in Class 4
DIVISION A GRAND CHAMPION
Suwannee Valley Hog Show
Live Oak, Florida


Congratulations to these participants who showed a Southern Select Show Pig at the 2008 Suwannee Valley Hog Show, Live Oak, FL.

   

     


Congratulations to Chance Coger

1st place in class at Market Show and 2nd in Showmanship at local FFA Pig Show in Pleasant Valley, Alabama
2nd in Showmanship and 3rd in Market Show at the Calhoun County FFA Pig Show in Pleasant Valley, Alabama
Also, 1st place in JR. HIGH DIVISION MARKET HOG SHOW EXAM



Congratulations to Christian Keen

1st Place in Intermediate Showmanship
4th Place in Class 3
2008 Sumter County Fair
Bushnell, FL


Congratulations to Britni Williams

1st Place in Class7
2008 Sumter County Fair
Bushnell, FL


Congratulations to Ryan Waters

2008 Reserve Champion
Turner County Hog Show
Ashburn, GA


Congratulations to Ryan Waters

Divisoin Champion and 3rd Overall Gilt
2008 Georgia Jr. National Hog Show
Perry, GA


   

Congratulations to all participants who showed a Southern Select showpig in the 2008 Florida Strawberry Festival in Plant City, FL.


Congratulations to Steven Mathis

1st Place in Class 7
2008 Strawberry Festival
Plant City, FL


Congratulations to Kyle Lee

1st Place in Class 8
2008 Strawberry Festival
Plant City, FL


Congratulations to Abigail Jett

1st Place in Class 9
2008 Strawberry Festival
Plant City, FL


Congratulations to Letty Burgin

2nd Place in Class 4
2008 Strawberry Festival
Plant City, FL


Congratulations to Katlyn Davis

2nd Place in Class 7
2008 Strawberry Festival
Plant City, FL


Congratulations to Megan Still

2nd Place in Class 8
2008 Strawberry Festival
Plant City, FL


   

Congratulations to all participants that showed
a Southern Select pig at the Pasco County Youth Swine Show.


Congratulations to Blakeleigh Boyett

2008 Reserve Grand Champion
Pasco County Youth Swine Show
Dade City, FL


   

Congratulations to all 2008 Martin County participants that
showed a Southern Select Pig.


Congratulations to Ethan Edwards

3rd Class 4
2008 Martin County Fair
Stuart, FL


Congratulations to Tyler Smith

1st Class 8
1st Jr. Showmanship with "Lulu"
2008 Martin County Fair
Stuart, FL


   

Congratulations to all Florida State Fair participants that showed
a Southern Select pig.


Congratulations to Allison Thomas

1st Class 2
Division 2 Grand Champion

1st Place in Carcass Contest (105 barrow entries)
2008 Florida State Fair
Tampa, FL


Congratulations to Jacob Burnette

2nd Class 1
2008 Florida State Fair
Tampa, FL


Congratulations to Gavin Albritton

1st Class 4
2008 Florida State Fair
Tampa, FL


Congratulations to Dalton Dry

1st Class 1
3rd Place in Carcass Contest (105 barrow entries)
2008 Florida State Fair
Tampa, FL


   

Congratulations to all participants that showed a Southern Select show pig in the 2008 Osceola County Fair, Kissimmee, FL.


Congratulations to Coker Phillips

1st Intermediate Skill-A-Thon
4th Class 7
Osceola County Fair
Kissimmee, FL


Congratulations to Tyson McGowan

2nd Class 8
Osceola County Fair
Kissimmee, FL


Congratulations to Dusti Phillips

1st Place in Class 3
2008 Osceola County Fair
Kissimmee, FL


Congratulations to Dusti Phillips

2008 Reserve Grand Champion
Osceola County Fair
Kissimmee, FL


Congratulations to Gavin Albritton
Grand Champion
2008 South Florida Fair
West Palm Beach, FL


2007 Winners
 

CONGRATULATIONS TO DREW MILLER
GRAND CHAMPION BARROW
JEFF DAVIS COUNTY LIVESTOCK SHOW
HAZELHURST, GEORGIA
 

2007 Citrus County Fair Inverness, FL


Preparing pigs for the show!

Getting Advice while waiting to show our pigs.


2007 Citrus County Fair
Inverness, FL
Waiting For Our class
“We are next!”


Congratulations to Deana Lewis (center)
Shown with friends Mallory Albritton & Kelsey Desmarais

Reserve Grand Champion
2007 Christmas Classic
Zephyrhills, FL


Congratulations to Jacob Burnette

Grand Champion
2007 Hillsboro County Fair
Florida


Congratulations to Anna Conrad

Reserve Champion
2007 Hillsboro County Fair
Florida


Congratulations to Tyler Powell

Reserve Champion Gilt
2007 Colquitt County Market Hog Show
Moultrie, GA


Congratulations to Thomas Burkett

Grand Champion Barrow and Overall Supreme Grand Champion
2007 Colquitt County Market Hog Show
Moultrie, GA


Congratulations to Blake Owens

1st Place in Class 1
2007 Junior Livestock Show
Tifton, GA


Congratulations to Blake Owens

1st Place in 1st Grade Showmanship
2007 Junior Livestock Show
Tifton, GA


Congratulations to Colby Godwin

1st in 6th Grade Showmanship
1st in Class 5
Tifton, GA


Congratulations to all participants that showed in the Tift County Junior Livestock Show, Tifton, GA

Special thanks to these participants that showed a Southern Select Show Pig:
Blake Owens, Caley Driggers, Cody Tucker, Colby Godwin, Cole Dillard, Cole Patterson, Connor Jacobson, Glendon Harris, Kaitlyn Cawley, Katie Sheffield, Kelsey McLean, Kyle Jacobson, Lindsey Ponder, Morgan Dillard, Nicholas Braswell, Sarah Hampton, Taylor Braswell, Tyler Bridwell, Will Godwin, Will Sheffield


Congratulations to Rob Permenter

Grand Champion
2007 Lownes, Echols & Lanier Junior Livestock Show
Valdosta, GA


Congratulations to Cassie Herring

Reserve Champion
2007 Lownes, Echols & Lanier Junior Livestock Show
Valdosta, GA

Congratulations to Kyle Herring

1st in 7th Grade Showmanship & 2nd in wt. class


Congratulations to Kaitlyn Cawley

Grand Champion Barrow
2007 Georgia Nation Fair
Perry, GA


Congratulations to Will Godwin

Grand Champion
2007 Tift County  Jr. Livestock Show
Tifton, GA


Congratulations to Kaitlyn Cawley

Reserve Grand Champion
2007 Tift County  Jr. Livestock Show
Tifton, GA


Congratulations to Beth Womble

1st place in class
2007 Seminole County GA Market Hog Show
Donaldsonville, GA


Congratulations to Hunter Womble

Reserve Grand Champion
2007 Seminole County GA Market Hog Show
Donaldsonville, GA
 


Congratulations to Griffin Long
Grand Champion
2007 Decatur County, GA Young Farmer Market Hog Show
Judge Todd Alford
 


Congratulations to Devan Hedden
of Gilmer County, GA FFA
Grand Champion Breeding Gilt
Registered Yorkshire
Grand Champion Market Hog - Barrow
2007 Gilmer County Fair and Livestock Show


Congratulations to Robert Daves
1st in Class 5
2007 Sumter County Fair, Bushnell, FL

   

Congratulations to all 2007 Suwannee Valley Youth that showed a Southern Select Show Pig!

Congratulations to Allison Randell
3rd in Class 2007
Suwannee Valley Hog Show
Live Oak, FL


Congratulations to Taylor Randell
5th in Class 2007
Suwannee Valley Hog Show
Live Oak, FL


Congratulations to all 2007 Florida State Fair, Tampa, FL,
winners that showed Southern Select Show Pigs!

Division I—Class IV—Reserve Division Champion Lauren Butts
Division I—Class IV—1st place Andrew Sparkman
Division II—Class III—6th place Amanda Sparkman
Division III—Class IV—3rd place Levi
Division III—Class V—4th place Vanessa Sparkman
Division IV—Class I—Division IV Grand Champion Daniel Ballew

Congratulations to all 2007 Florida Southern Select winners!
Sarasota County Fair, Sarasota, FL
Citrus County Fair, Inverness, FL
Southeastern Youth Fair, Ocla, FL
Suwannee County Fair, Live Oak, FL
Bradford County, Starke, FL
Hendry County, Clewiston, FL
Putnam County, East Palatka, FL
Okeechobee County Fair, Okeechobee, FL
St Lucie County Fair, Fort Pierce, FL

 

 Congratulations to Kelsey Bell
Grand Champion
2007 Martin County Youth Fair, Stuart, FL


 Congratulations to Nicole Wittmer
Division II Grand Champion
2007 Sarasota County Fair, Sarasota, FL


 Congratulations to Dawn Lewis
Division III Reserve Champion
2007 Sarasota County Fair, Sarasota, FL


 Congratulations to all Southern Select Winners
Sarasota County Livestock Show, Sarasota, FL


 Congratulations to all Southern Select Winners
2007 Sumter County Fair, Bushnell, FL


 Congratulations to all Southern Select Winners
2007 Polk County Youth Fair, Bartow, FL


 Congratulations to Andi Butts
Division 2 Class 5, 1st Place
2007 Florida State Fair, Tampa, FL


 Congratulations to Lauren Butts
Division 1 Class 4, 1st Place & Res. Div. Champion
2007 Florida State Fair, Tampa, FL


2006 Winners

Congratulations to  KYLE HERRING
1st PLACE - 6th GRADE SHOWMANSHIP
2006 LOWNDES COUNTY AREA MARKET HOG SHOW


 Congratulations to Southern Select Participant
Reserve Champion Market Hog Show
Yuba Sutter Fair, California


 Congratulations to Alyssa Mariah Bostic
2006 Supreme Grand Champion
California


 Congratulations to Rebecca Hampton
Reserve Champion Division 3
Colquitt County Market Hog Show, Moultrie, GA


Congratulations to Reid Diers
2nd Place Class 10
Winner of Senior Showmanship
Colquitt County Market Hog Show, Moultrie, GA


Congratulations to Thomas Burkett
3rd Place Class 10 & 2nd in senior showmanship
2006 Colquitt County, GA


Congratulations to Brittany Garrison
1st Place 11th Grade Showmanship
2006 Lowndes County, GA., Area Market Hog Show


Congratulations to Beth Johnson
Grand Champion
2006 Brooks Co, GA


Congratulations to D. J. Lewis
Reserve Champion Division II
2006 Sarasota, FL County Fair


Also, Congratulations to D. J. Lewis for his
University of Florida 4-h Hog and Ham
Project-best carcass score 100 out of 100


Congratulations to Courtney Curlin
Grand Champion
Lowndes Co,Ga  FFA

Judge Deron Rehberg


Congratulations to Robert Permenter
Reserve Champion
Echols Co, FFA

Judge Deron Rehberg


Special Thanks to all participants who showed Southern Select Pigs in the American Legion Livestock Market Hog Show, Tifton, GA.  You all did a great job.

 drayton lindsey
 lauren lindsey
 john michael brooks
 caley driggers
 brooke fincher
 will godwin
 morgan dillard
 blake mclean
 nicholas braswell
 cody tucker
 sarah herring
 kelcie mclean
 matthew driggers
 sarah hampton
 lindsey ponder
 colby godwin
 justin mclean
 savannah salter
 kaitlyn cawley

congratulations to

kaitlyn cawley
Matthew driggers

- junior showmanship
- senior showmanship

Congratulations Sarah Hampton
2006 Grand Champion 
 Tift county American legion junior
livestock market hog show
Tifton, GA.


* Congratulations to all Cook County, Adel, GA participants who showed a Southern Select pig. Six out of seven classes in the championship drive were Southern Select pigs!

 
Katie Raulerson
Tyler Raulerson
Will Daughtrey
A.J. Lane
Charley Rayfield
Preston Kelly
Turner Boone
Andrew Lovett
Caleb Dingler
Austin Norton
Jenny Bullard
Katie Daughtrey
Jaclyn Bullard
Brett Bullard
Tyler Norton
Kristy Bennett
Jill Bullard
Thomas Sumner
Cole Kelly
Myrick Burdine
Bryce Bullard
Peyton Sumner
Ty Sumner

Congratulations to Darbi Buzbee
Placed 1st in her Class
Suwannee Valley Fair in Live Oak, FL


Congratulations Katie Raulerson
Grand Champion
2006 Cook County, Adel, GA.


Congratulations Tyler Raulerson
Reserve Grand Champion
2006 Cook County, Adel GA.


Congratulations Tyler & Katie Raulerson
Grand and Reserve Champions
2006 Cook County, Adel GA.


Congratulations Katie Daughtrey
Class VI 1st Place
Senior Showmanship
2006 Cook County Market Hog Show, Adel, GA.


Congratulations Charley Rayfield
1st Class III
Cloverleaf Showmanship
2006 Cook County Market Hog Show, Adel GA.


Congratulations Thomas Sumner
Class V 6th
Jr. Showmanship
2006 Cook County Market Hog Show, Adel GA.


Congratulations A.J. Lone
1st Class II
2006 Cook County Market Hog Show, Adel GA.


Congratulations Austin Norton
Class IV 3rd Place
2006 Cook County Market Hog Show, Adel GA.


Congratulations Will Daughtrey
1st Class I
2006 Cook County Market Hog Show, Adel GA.


Congratulations Charley Rayfield
Cloverleaf Showmanship
2006 Cook County, Adel GA.
Congratulations Katie Daughtrey
Senior Showmanship
2006 Cook County, Adel GA.
Congratulations Thomas Sumner
Jr. Showmanship
2006 Cook County Market Hog Show, Adel GA.


Congratulations Kristy Bennett
Pre-Club Showmanship
2006 Cook County, Adel GA.


Congratulations to Drew Stokes
Reserve Grand Champion - Dodge Co, GA
Market Hog Show.
4th at the State Market Hog Show in Perry, GA


Congratulations to Lindsey Chamberlain
1st Place Class III
Reserve Grand Champion overall 62 entries
255 lbs @ $6.00 per lb.
2006 Citrus County Fair Inverness, FL


Congratulations to Clay Youngblood
Reserve Grand Champion Barrow
Coffee Co. GA Hog Show
1st In Class
2006 National Livestock Show, Perry, GA


Congratulations to Jillian Lois Chance
Grand Champion & Junior Showmanship
2006 Washington Co. Youth Fair
Chipley, Florida.


2005 Winners

Congratulations to Thomas Burkett
2005 Grand Champion Barrow &
Supreme Reserve Champion
Colquitt County Market Hog Show - Moultrie, GA
(266 entries)


Congratulations to Dustin Cerezo
2nd Place Heavy Weight Class (305 lbs.) &
Fitting and Grooming
Volusia County Fair ,Florida


Congratulations to Charley Rayfield
2005 Grand Champion
Cook Co. Market Hog Show - Adel, GA


$2100 - National Barrow Show - Austin, MN
Thanks to Gunderson Farms, MN for purchasing these Full Power X Raw Power littermates.


$2300 - National Barrow Show - Austin, MN
Full Power X Raw Power Littermate
to $2100 Boar pictured above.


Congratulations to Sarah Herring
1st Place Class 4 at the
Tift Co. Market Hog Show in Tifton, GA


Congratulations to Morgan Dillard
1st Place - Class I Pre-Club at the
Tift Co. Market Hog Show in Tifton, GA


Congratulations to Kaitlan Cawley
Reserve Champion &
1st Place Intermediate Showmanship
at the Tift Co. Market Hog Show in Tifton, GA


Thanks to Tom Disque of Seymour, IN
for purchasing our $1600,
3rd place boar at the Indiana State Fair
(Power Up 116-4 x Bowflex)


Congratulations to Alexandria Grimsley
for showing Reserve Grand Champion
at the Montgomery Co. Ga. Swine Show
 


Congratulations to Justin Grimsley
for showing 2nd in extra heavy weight
class at the Montgomery Co. Ga. Swine Show
 


Congratulations to Justin Ammons
for winning Reserve Grand Champion
Brantley Co. Ga. 4H/FFA Market Hog Show


Congratulations to Kylie Williamson
for winning 1st Light Middle Weight
Brantley Co. Ga. 4H/FFA Market Hog Show


Congratulations to Shane Bennett
for winning 2005 Grand Champion
Ware County, GA Market Hog Show


Congratulations to Jordan Oglesby
for winning 2005 Reserve Grand Champion
Ware County, GA  Market Hog Show


Congratulations to Scotty Roush
Reserve Grand Champion
Citrus County Fair-Inverness, Fl

1st place -Jr. Showmanship


Congratulations to Olivia Dickey
Grand Champion
North Florida Show, Madison FL


Congratulations  Lauren Potts
Grand Champion Market Hog and
for winning first in showmanship at the
Worth Co. GA Market Hog Show


 
Congratulations Darrin Potts
Reserve Champion Market Hog and
  for winning 2nd place in showmanship at the
Worth Co. GA Market Hog Show


Congratulations Christy Hayes
 for exhibiting Grand Champion Pig at the Brooks County, Ga., Market Hog Show Sold for $6.10/lb.
 


 
Also, congratulations to :
Worth Co. -- Sylverster, Ga -- Grand Champion & Reserve Champion
Mitchell Co.-- Camilla, Ga -- Grand Champion
Ben Hill Co.-- Fitzgerald, Ga -- Reserve Champion
Madison, Fl -- Grand Champion

More pics and info later.
 


2004 Winners

Congratulations to Ryan Moore
for showing the Grand Champion
at the Colquitt Co. Market Hog Show
in Moultrie, GA.


Congratulations to Chase Brannan
Baker County Fair 4-H 2004
Macclenny, Florida
Placing: First in Class 3.
Third place over all out of 40 entries.
Weight: 244 lbs.  Sale Price: $8.50 per lbs.
This pig brought $3,200.00 at sale with add ons.


Congratulations to Cody Mauldin
2004 Reserve Champion
Tift County Fair, Tifton, GA


Congratulations to Jennifer Stabe
1st Place Class Winner at the
2004 Indian River Fl. County Fair


Congratulations to Lee Goodson IV
for showing Reserve Grand Champion at
the 2004 Suwannee River Fl. Livestock Fair. Lee is a member of the Dixie
County 4H Club.

The pig sold for $11.00 per lb.


Congratulations Kelly Peele
2004 Reserve Champion
Berrien Co., GA


Congratulations Kyle Potts
Reserve Champion
Worth County, GA

2nd in Showmanship


Congratulations
2004 Grand Champion
Bradford-Union County Florida Fair
Shown by Brooke Thomassen

Sold for a record $12.00 per lb. at this fair


Congratulations to Heather Hall
 Reserve Grand Champion
2004 Osceola County Fair
Kissimmee, Florida.


 Congratulations to Ryan Moore
Grand Champion - Colquitt County Market Hog Show
(264 entries), Moultrie, GA

Congratulations To Lowndes, Lanier, and Echols Co. Ga. Fair
Grand and Reserve Champions

Volusia County, Fl. Grand Champion Jr. Market Hog Show
Grand Champion and Reserve of Breed Show

Grand Champion Breed Show, Albany GA Regional Fair

2003 Winners                          2005    |    2004    |    2003    |    2002

Congratulations to Chelsey Hartsfield

Reserve Champion Division Winner
Colquitt Co. Market Hog Show -  GA


Congratulations to Scottie Demott
2003 Grand Champion
Colquitt Co. 2003 Georgia
Market Hog Show


Congratulations to Skylar Gray
1st Place in Albany Georgia
2003 Regional Fair


Congratulations to Darrin Davis
2003 Grand Champion
Columbia County Florida Fair

This pig weighed 258 lbs.
Sold for $16.25 / lb.


Congratulations to Channing Paulk
2003 Grand Champion
Irwin FFA Deep South
Invitational Hog Show
Ocilla, GA


Congratulations to Ashley Hall
     Reserve Grand Champion
Osceola County Fair, Florida
   
Sold to Perry Construction for $9.50 lbs.


Congratulations to Cody Mauldin
Tift Co. 4-H for showing the
2003 Grand Champion
     at the Tift Co. Fair, Tifton, GA


Congratulations to Thomas Sumner
Tift Co. 4-H for showing the
Reserve Grand Champion
    at the Tift Co. Fair, Tifton, GA


Congratulations to Jennifer Stabe
for showing the
2003 Grand Champion at
Indian River Florida, County Fair.

She was also named the All Around Swine Exhibitor. The pig sold for $12.50 per lb.


Congratulations to Jason Howard
Sumter County
2003 Florida Fair and Swine Show

1st Place in Class 7


2002 Winners                          2005    |    2004    |    2003    |    2002


Congratulations to Channing Paulk
2nd Place Class Winner
Reserve Champion Carcass
2002 Georgia National Fair
Perry, Georgia


Congratulations to Rob Wingate
1st Place Class Winner
Reserve Champion
Heavyweight Division
2002 Colquitt County
Market Hog Show
Moultrie, Georgia


Congratulations to Rebecca Edwards
for showing the Grand Champion
at the Colquitt County 2002
Market Hog Show, Moultrie, Georgia


Congratulations to Tye Courson
This Sweep x Niki Yorkshire gilt was 2002 Grand Champion at the Georgia National fair in Perry, Georgia.

She was also Reserve Champion at the 2002 Georgia State Fair in Macon, Georgia.


Congratulations to Kaitlan Cawley
for winning top honors for
Showmanship in Junior Class
 and Grand Champion Market Hog
at the 2002 Tift County Fair.


Congratulation to these Juniors on their Success with Southern Select Show Pigs

Congratulations!
Grand Champion of the 2003 Pasco County, Florida Fair

Congratulations!
Grand Champion 2002 Volusia County Fair, Florida


Click on Map For Larger View

For more information, please contact:

Ray Moorman
P.O. Box 8
348 Urbana Rd.
Omega, GA 31775

Farm: (229) 528-6200
Home: (229) 528-4383
Fax: (229) 528-4883

jmfpigs@surfsouth.com

Back to The Pig Page


Designed & Built by